Telefon

+ (90) 312 229 5300

Portfolio Detail

İnşaat Bentoniti

SAMAŞ Bentonit, katkısız, homojen ve doğal yapısı sayesinde uzun ömürlü yapılarda, sızdırmazlık perdesi ve geçirimsiz duvar inşaatlarında, geçirimsiz yapı duvarı inşaatlarında ve yüke dayanıklı yapı duvarlarında, fore kazık uygulamalarında, TBM’lerde, enjeksiyon işlemlerinde kullanılır.

AVANTAJLARI

* SAMAŞ Bentonitleri çimento şerbeti veya harcına katıldığında ; karıştırma ve enjeksiyon süresince çimento tanecikleri ve kumu askıda tutarak harcın stabil olmasını sağlar. Çimento su karışımında suyun ayrışmasını minimuma indirir.

*Çimento şerbetlerine karıştırıldığında ince taneli alüvyona nüfus etme derecesini yükseltir. Böylece çimento zaiyatı önlenir. SAMAŞ Bentonitli karışımlar bir akışkan gibi hareket eder, karıştırma durdurulduğunda homojen bir sertleşme olur ve yüksek mukavemetler kazanır. Kimyasal etkilere ve yeraltı sularına karşı dayanıklıdır.

*Yaş kuma % 6 oranında SAMAŞ Bentonitli şerbet enjekte edildiğinde karışımın mukavemeti yükselir.

* SAMAŞ Bentonitli karışımlar sülfat tuzlarından etkilenmez. Yeraltı sularında bol miktarda tuz ve kireç bulunması halinde fosfat veya silikatlarla birlikte kullanıldığında iyi sonuçlar alınır.

* SAMAŞ Bentonitli şerbete % 5 oranında sodyum silikat ilave edildiğinde enjeksiyondan sonra karışımda artan hızda jelleşme başladığı görülür.

*Büyük boşlukların doldurulmasında kil-çimento şerbeti kullanıldığında az miktarda doğal SAMAŞ Bentoniti ilave edilirse, şerbetin nüfuz etme ve askıya alma kabiliyeti çok artar.

* SAMAŞ Bentoniti– çimento-su karışımları, kimyasal katkı maddeleri kullanılarak geçirgenliği 10–1 cm /sn’den küçük olan alüvyonların enjeksiyonunda da kullanılabilir.

* SAMAŞ Bentoniti, dubaların batırılmasında, perde ve temel kazıklarının çakılması gibi işlerde yağlayıcı görevi yapar ve sürtünmeyi azaltır.

*Su sızmasını önlemek için yapılan duvarlarda oluşan çatlakları tıkamak için SAMAŞ Bentoniti 1/1 oranında su ile karıştırılarak mala ile sıvanır ve üzeri katranlanır.

KarBen Bentoniti kum  gazyağı gibi nötr bir organik mayi ile karıştırılarak çatlakların doldurulmasında kullanılabilir. Gazlı karışım su ile temas ettiğinde kalın ve kuvvetli bir jel meydana getirir.

*Gözle görülmeyen çatlaklar için %5 SAMAŞ Bentoniti ihtiva eden bir karışım, özel bir enjeksiyon pompasıyla çatlak içine pompalanır.

Türkiye ve Dünya’da sayısız projede kullanılan SAMAŞ Bentonitleri rakipsiz özellikleri sayesinde ve KarBen Bentonit aracılığı ile  AVRASYA TÜNELİ projesinde kullanılan tek bentonit olmuştur.

İnşaat Bentoniti

www.samas.com.tr

Kategori: Bentonit, İnşaat

Related Works
12/6 Bize Ulaşabilirsiniz

Arayın & Randevu Alın