Telefon

+ (90) 312 229 5300

Portfolio Detail

İnşaat & ARGE Faaliyetleri

İnşaat  alanındaki endüstriyel işlem yapan müşterilerimize uzman kadromuzla hizmet vermeye devam ediyoruz. Araştırma geliştirme ekibimiz saha ve maden arasındaki korelasyonel farkları ve şartları yapay ortamlarda hesaplayarak kullanıcılara en doğru kalitedeki ürünün ve hizmetin sunulmasını amaçlamaktadır.

Mühendislerimiz İnşaat endüstrisi için hali hazırda; Vizkosite, Filtrasyon, Elek Analizi, Nem Tayini, Marsh Hunisi, Çamur Yoğunluğu, Kek Kalınlığı, Likit Limit, Jelleşme Katsayısı, Ph temelinde araştırmalarını sürdürmektedir.

Gelişen dünya pazarının karşılaştığı sorunlar endüstriyel inşaat firmaları için maliyet avantajı sağlanması açısından ciddi bir problemdir. Samaş AŞ. bu konuda Karben Bentonit ile birlikte analiz laboratuvarlarında geliştirme faaliyetlerini sürdürmektedir.

Akademik alanda yapılan çalışmalar kaynak alınarak başta beton stabilizasyonu ve mukavemeti konusunda çalışmalar sürdürülmektedir.

Araştırmalar üründe %3 ürün davranışlarında ise %10 yakın ürün mukavemetinin arttırıldığını gözlemlenmesini sağlamıştır.

KarBen bu alandaki çalışmalarını hızlandırarak devam etmektedir. Sondaj teknolojisinde özellikle kazı alanlarındaki istinat duvarlarının da bentonit bazlı galerilerden yüzeye ulaşılmasının sağlanmasını ziyadesi ile önemsemektedir.

 

İnşaat & ARGE Faaliyetleri

Link: www.samas.com.tr

Kategori: Bentonit, İnşaat

Related Works
12/6 Bize Ulaşabilirsiniz

Arayın & Randevu Alın