Telefon

+ (90) 312 229 5300

Portfolio Detail

Gübre ve Hayvan Bentoniti

SAMAŞ Doğal Sodyum Bentonitlerinin ve dioketonhedral montmorillonit olarak mineral içeriği % 85’den fazladır. Aflatoksin B1’i (AFB1)% 90’dan fazla absorb etme gücüne sahiptir.

SAMAŞ Doğal Sodyum Bentoniti, aflatoksin AFB1 ve Zearalerona’yı (ZEA) azaltmanın yanı sıra yem katkı maddesi olarak görev yapar.

Çalışmalar, SAMAŞ Sodyum Bentonitinin, mikotoksinlerin dolayı oluşan rahatsızlık vakalarının görülme sıklığını ve ciddiyetini azalttığını göstermiştir.

Mikotoksinlerden etkilenen organlarda SAMAŞ Bentoniti kullanımı, etkilenen ve tedavi edilmeyen   organlara kıyasla kilo kaybını azaltır.

Granül gübre üretiminde taşıyıcı malzeme olarak yüksek şişme özelliğine sahip bentonitler   kullanılmaktadır.

Burada bentonit, bitkiye suyun dengeli verilmesini, toprağın havalanmasını ve gübrenin her sulama periyodunda homojen olarak bitkiye verilmesini sağlamaktadır.

SAMAŞ bu alanda KarBen Bentonit mühendisleri ile maden ocağı ortamında ortak çalışmaktadır. Karben Bentonit danışmanlığı ile bu sektörde hizmet alan müşterilerimiz karlılıklarını elde edilen bentonitin kalitesi sayesinde %80’e varn üretim maliyeti avantajları ile karşılamaktadırlar

Hayvan Yemi Bentoniti

Link: www.samas.com.tr

Kategori: Bentonit, Çevre, Kimya

Related Works
12/6 Bize Ulaşabilirsiniz

Arayın & Randevu Alın