Telefon

+ (90) 312 229 5300

Portfolio Detail

Sıvı Yağ Ve Ağartma Bentoniti

Yağ endüstrisinde kullanılmak üzere üretilen SAMAŞ Bentonitleri; saf, katkısız ve değişebilen katyon miktarının yüksek olması dolayısıyla, serbest yağ asitlerinde artışın önlenmesi, oksidasyonun önlenmesi, yağın sahip olduğu peroksit değerinin düşürülmesi,yağ içerisindeki ağır metallerin tutulması ve üzerinde toplama özelliği ile şarap, sirke, bira ve meyve suları gibi ürünlerin bulanıklık veren bazı yabancı maddelerden arıtılıp berraklaştırılmasında kullanılır.

Bentonit, sıvı yağların ve yağların işlenmesinde adsorptif özelliklerin önemli olduğu yağlardaki safsızlıkların giderilmesinde kullanılır. (Soya/palm/Kanola yağı)

Bira, şarap, maden suyu gibi içeceklerde ve şeker veya bal gibi ürünlerde bentonit bir berraklaştırıcı ajan olarak kullanılır.

Gıda sektöründe kullanıldığından katkısız olması önemlidir.

• SAMAŞ Bentonit, kimyasal değerleri yağ endüstrisine uygun olan rezervlerimizden paketlenen doğal bentonittir.
SAMAŞ Bentonit, saf, katkısız ve değişebilen katyon miktarının yüksek olması dolayısıyla, serbest yağ asitlerinde artışı önler.
SAMAŞ Bentonit, oksidasyonu önler.
SAMAŞ Bentonit, yağın sahip olduğu peroksit değerinin düşürülmesine yardımcı olur.
SAMAŞ Bentonit, yağ içerisindeki ağır metallerin tutulması ve üzerinde toplama özelliği ile bulanıklık veren bazı yabancı maddelerden arıtılıp berraklaştırır.
SAMAŞ Bentonit, sıvı yağların ve yağların işlenmesinde adsorptif özelliklerin önemli olduğu yağlardaki safsızlıkların giderilmesinde kullanılır. (Soya/Palm/Kanola yağı)
SAMAŞ Bentonit, maden suyu ve benzeri her türlü sıvıda, şeker veya bal gibi ürünlerde bentonit bir berraklaştırıcı ajan olarak kullanılmaktadır.

Tüm bu süreçler çözüm ortağı KarBen Bentonitle birlikte yürütülmektedir.

Margarin ve Ayçiçekyağı Bentoniti

Link: samas.com.tr

Kategori: Hayat, Kimya

Related Works
12/6 Bize Ulaşabilirsiniz

Arayın & Randevu Alın